Новото лице на легендата

Стилски "модерен класик"

Веќе профилиран како вистинска икона во својата класична Giugiaro верзија, ре-дефинираниот Rexton ги задржува своите оригинални "златни пропорции" истовремено имплементирајќи мешавина на суптилни линии и чисти површини, а во функција на комплетирање на модерениот стил и профилирањето на новото лице. Rexton W е стилизиран на начин кој ќе го акцентира чувството на динамичност, истовремено задржувајќи го моќниот SUV изглед.

Дизајн на предниот дел

Hi-tech рафинираност и луксуз

Rexton W headlamp

Хипнотизирачки "орелски очи"

Класичниот изглед на проекциските фарови на Rexton W е додатно потенциран со позиционото светло во форма на буквата "L" кое ја обвиткува светлосната група..


Rexton W radiator grille

Широка и агресивна маска на ладилникот

Трите хромирани лајсни на маската на ладилникот совршено се вклопуваат со амблемот потенцирајќи го класичниот софистициран изглед.

Rexton W hood

Коцкеста линија на хаубата

Хаубата е акцентирана од линија со коцкеста форма потенцирајќи го чувство на исполнетост и традиционалната SUV цврстина.

Страничен дизајн

Верен на идентитетот на производителот

Rexton W side view

Непогрешливата странична карактерна линија на Rexton W покажува добро избалансиран изглед, додека хромираните елементи го интензивираат целокупното единство, ставајќи му завршен акцент на луксузниот стил.

Rexton W emblem

Новиот амблем на Rexton W

"W" амблемот, кој означува "светска класа / уметничко дело", е маркантно истакнат на задниот столб како би се потенцирал премиум карактерот на предводникот на SsangYong.


Rexton W LED mirrors

Авангардни надворешни ретровизори

Усогласени со коцкестата карактерна линија на хаубата, новите надворешни огледала на Rexton W со интегрирани LED трепкачи се зголемени во функција на подобро гледање наназад.

Rexton W inox-finished side steps

Странични прагови со финиш од нерѓосувачки челик

Новодизајнираните странични прагови се обложени со нерѓосувачки челик како би се нагласил луксузот и рафинираноста.


Bridgestone tyre

Bridgestone гуми


Супериорните перформанси на оваа марка гуми се веќе одамна докажани во Формула 1 трките, а нивниот стил е повеќе од забележителен. (достапни со 18" бандажи)

16” light alloy wheel for Rexton W

16" тркала од лесна легура

Rexton W 18 inches light alloy wheel

18" "Diamond cut" тркала од лесна легура

Rexton W 20 inches tuning wheels

20" Tuning тркала од лесна легура (по специјална порачка)

Дизајн на задниот дел

Естетиката е во деталите

Rexton W exterior back design

Совршена завршна обработка

Комплетирајќи го моќниот имиџ на Rexton W, новата LED задна светлосна група како и задниот спојлер со LED стоп светло му даваат на возилото еден модерен и луксузен изглед.


Rexton W radiator grille

LED задни светла

Трендовските задни светла со LED технологија ги комбинираат позиционото светло во форма на буквата "L", стоп светлото и задното светло за магла.

Rexton W hood

Високо позиционирано LED стоп светло

На возилото му дава динамична нота и ја зголемува безбедноста на начин што ги известува возачите одзади за кочењето.

Палета на бои

Нагласена благородност

Избор на боја на автомобилот одразува многу за личноста на возачот. Од благородната Гранд бела преку трендовските сенки на Сивата, па се до вечната Космос црна, Rexton W нуди изобилство на можности при одлуката за избор на вашата боја.

Одберете ја вашата боја:

Grand White
Grand White
Silent Silver
Silent Silver
Tonic Grey
Tonic Grey
Sable Grey
Sable Grey
Royal Brown
Vitamin Red
Space Black
Space Black